Головна » Новини » Дитяче містечко «Затишок» офіційно відкрило свої двері для дітей, постраждалих від війни

Дитяче містечко «Затишок» офіційно відкрило свої двері для дітей, постраждалих від війни

22 липня о 13:00 відбулося урочисте відкриття Дитячого містечка «ЗАТИШОК» для дітей, які постраждали внаслідок війни.

Соціально-реабілітаційний центр (дитяче містечко) створено БФ «Боржавська надія» з метою допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та дітям, які опинились в складних життєвих обставинах, безпритульних дітей для надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової, інших видів допомоги.

Ініціатива створення «Затишку» належить ТОВ «КМР-Боржава» та Благодійному Фонду «Боржавська надія», які зробили все необхідне, щоб відкрити дитяче містечко якнайшвидше – в двомісячний термін.

«Як Ви знаєте наша компанія планувала тут на Боржаві реалізацію масштабного проекту стоврення високогірного курорту. Для цього ми вклали багато праці і інвестицій, але прийшла війна! Перед нами, як і перед кожною нормальною компанією, яка працює в Україні виникло питання – що ми найкраще можемо зробити для перемоги?» – розповів про створення «Затишку» представник компанії «КМР-Боржава» Юрій Залуський. «Беручи до уваги той факт, що ми вже розташовані в найкращому і найбезпечнішому куточку України – Боржаві ми створили тут «Затишок» і будемо забезпечувати його надалі! Наша компанія на 100% забезпечує придбання цього приміщення а також забезпечує 30% його ремонту, закупки необхідних матеріалів і щорічного операційного утримання».

«З початку війни ми, перш за все, приймали, розселяли і годували всіх переселенців, які цього потребували. Думаю тут багато тих людей хто пройшов цей етап з нами. Але коли всі ми побачили трагедію маленьких українців – їх порятунок став нашою головною метою. Саме тому сьогодні ми відкриваємо наш «Затишок», – зазначила Директор БФ «Боржавська Надія» Марія Макаренко. «Фонд “Боржавська надія”, проаналізувавши європейський досвід та курс країни, розвинув концепцію створення закладу від дитячого будинку до соціально-реабілітаційного центру з лімітованою кількістю дітей, які потребують допомоги».

«Мені тут дуже сильно подобається. Ми знайшли багато друзів. Поруч – мій найкращий друг Ваня» – звернувся з промовою до присутніх 12-річний Діма, який вже два тижні проживає в дитячому містчеку.

На свято до дітей завітав Генеральний консул Словацької Республіки в Україні Павол Паніс «Завдяки саме Вашій участі діти знайшли свій дім, спокій та любов. Також велика подяка керівництву Закарпатської області, особливо пану Віктору, чиє рішення погодитись на такий проєкт було правильним», – зазначив Генеральний консул.

Фото зі свята відкриття:

За сприяння голови Закарпатської ОВА Віктору Микиті, який миттєво підтримав нашу ініціативу Фонд вже розмістив 45 дітей – частину переміщеного інтернату з міста Щастя (Луганська область), дітей з опікунами з міста Бахмута (Донецька область) та два дитячих будинки сімейного типу з Новограда-Сіверського (Чернігівська область) і Херсону. Ці регіони зазнали масових бомбардувань.

Дитяче містечко розташоване у гірській екологічній частині Закарпатської області, яка є одним із найбезпечніших регіонів України зараз. Ініціатива створення дитячого містечка підтримана Закарпатською ОВА та Пилипецькою ОТГ, з якими укладено відповідний меморандум про співпрацю та взаємодію.

Діяльність «Затишку» реалізується за приватні кошти засновника та партнерів – ПрАТ “ХК “Київміськбуд”, ТОВ “СІТІ ВАН ДЕВЕЛОПМЕНТ”, ТОВ “Д. КЛІНІК”, “Уніта”, а також небайдужою громадою українців у Словаччині, Німеччині та Нідерландах і кращим людям України. Спільними зусиллями з партнерами Фонд майже завершив усі ремонтні роботи та здійснює матеріальне забезпечення «Затишку».

Засновником Фонду є ТОВ «КАРПАТІАН МАУНТАІН РЕЗОРТС-БОРЖАВА» – компанія, яка створює високогірний курорт «Боржава» в екологічному регіоні Закарпаття.

Відео зі свята відкриття:

×